Kooperatifçilik Kongresi Yapıldı

1567
0
Paylaş:

21. Milletlerarası Türk Kooperatifçilik Kongresi Yapıldı

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde 14-15 Mayıs 2015 tarihlerinde KABUSEM ve Türk Kooperatifçilik Kurumu’nun düzenlemiş olduğu ‘21.Milletlerarası Türk Kooperatifçilik Kongresi’ düzenlendi.

Kongreye, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Türk Kooperatifçilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat Ersoy, CIRIEC Başkanı Bernard Thiry, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı E. Müsteşarı Hüsnü Poyraz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Temsilcisi Dr. Hayati Başaran, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kumaş Üniversite Dekanları, Müdürleri, Akademik ve İdari personeli, Üniversitelerden Akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen temsilciler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Ana konusu “Küreselleşme Sürecinde Ekonomi-Siyaset-Toplum ve Kooperatifçilik” olarak belirlenen Milletlerarası Türk Kooperatifçilik Kongresi’nde 55 bildiri tartışılarak, Türkiye’de ve Dünya’da kooperatifçiliğin yaşadığı sorunların çözümüne yönelik bilgiler verildi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Türk Kooperatifçilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat Ersoy; “Küreselleşme Sürecinde Ekonomi-Siyaset-Toplum ve Kooperatifçilik konulu kongreye katılımlarınızdan dolayı ve Karabük Üniversitesi’nin ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Bu kongrede 55 bildiri 3 ayrı salonda gerçekleşecektir. Türk Kooperatifçilik Kurumu kamu yararına çalışan bir kurumdur. Bu kongreler her üç yılda bir yapılmaktadır. 21.sini düzenlediğimiz kongremizde katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz” diyerek Türk Kooperatifçilik Kurumu tarihi, üyesi olduğu uluslararası kuruluşlar, eğitim ve araştırma çalışmaları gibi konular hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Köy-Koop da Kongredeydi

14-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen kongreye Köy-Koop Kastamonu Birlik Başkanı Erol Akar’ın ‘Tarımsal Alan Örgütlenmesinde Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konulu bir sunumla yer aldı.

Köy-Koop Merkez Birliği Genel Müdürü Turgay Solmaz, ‘Ekonomik Bağımsızlık ve Kooperatifçilik” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Kongreye ayrıca, Kastamonu Birlik Başkan Yardımcısı Özcan Özdemir, Birlik Müdürü Dilek Özdemir, Orman Mühendisi Özkan Kapucu ve Ziraat Mühendisi Volkan Öztürk de katılım sağladı.  

Paylaş:

Yorum Bırak