Eray Çiçek
Köy-Koop Başkanı

Image

1976 yılında Muğla’da doğdu. Kooperatifçilikle Kastamonu ve Düzce Kooperatifçilik El sanatları Eğitim ve Araştırma Enstitülerinde 8’er aylık kooperatifçilik meslek eğitimleri almıştır. Kooperatifçiliğe, 1994 yılında 18 yaşında S.S Gazeller Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Denetim Kurulu üyesi seçilerek başlamış bulunmaktadır.

Muğla Köy-Koop Birliğinde Denetim Kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1999 yılında Muğla Köy-Koop Birliği Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş halen Muğla Köy-Koop Birliği Başkanı olarak görevi devam etmektedir.

2002 Yılında Gençlere yönelik Balıkesir Üniversitesi Sındırgı Turizm Meslek Yüksek Okulu iş birliği ile 2 şer aylık dönemler halinde 450 genç öğrenciye Kırsal Turizm konusunda eğitime tabii tutarak Kırsal Turizm de etki sağlamıştır. Ormancılıkta Taşoran sistemi ile ilk defa Kooperatifçilik aracılığı ile Orman Yangını söndürme işini Muğla ilinde Kooperatif ortaklarına yaptırmıştır. Muğla İline özgü Çambalı ve Zeytinyağını Muğla Hediyelik paketi haline getirerek Muğla ilinde üretilen yöresel ürünlerin pazarlanmasında ve tanıtımında etkin rol oynamıştır.

Muğla Menteşe ilçesini kapsayan Merkez Menteşe Kadın Kooperatifinin kuruluşunu sağlayan örnek bir kuruluş gerçekleştirmiştir. Köy-Koop Merkez Birliği Genel Başkanlığına 2018 yılında yapılan Genel Kurulda yönetim kuruluna geçilerek yönetim kuruluna girmiştir. 11.12.2018 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Köy-Koop Genel Başkanlığı görevine getirilmiştir.

Ara